Cik maksā dzīvokļa remonts

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
308Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin

Jauna īpašuma pircējiem vai esošo īpašumu saimniekiem jāzina, ka dzīvokļa remonta izdevumus veidos divas atsevišķas pozīcijas – darbs un materiāli. Ja daļu no remontdarbiem mācēs veikt paši saimnieki (uzlīmēt tapetes vai nokrāsot virsmas), attiecīgi samazināsies izmaksas par darbu. Tāpat, ja šīs tapetes un krāsa būs pieejamas par velti (palikušas pāri no iepriekšējā remonta vai atrastas caur draugu un paziņu starpniecību), samazināsies izmaksas par materiāliem.

Dzīvokļa remonts

Ja plānoti lielāki remontdarbi par tapešu uzlīmēšanu un durvju pārkrāsošanu, ieteicams paļauties uz profesionāļiem. Īpaši tas attiecas uz tādiem precizitāti, iemaņas un garantijas prasošiem darbiem kā flīzēšana, lamināta ieklāšana, santehnikas maiņa un elektroinstalācijas. Sākumā šķiet, ka profesionāļu pakalpojumi dzīvokļa remontam ir dārgi, taču remonts ir ilgtermiņa ieguldījums, ar kura sekām būs jādzīvo vairākus gadus. Amatieri var pieļaut kļūdas, iztērējot gan materiālu, gan arī radot neplānotas papildus darba izmaksas par profesionāļu pakalpojumiem, kuriem šīs kļūdas būs jālabo.

Labi remontdarbu profesionāļi pirms darbu veikšanas noteikti sastādīs tāmi, apskatot dzīvokli un pēc iespējas ņemot vērā jūsu vēlmes, kā arī pieejamo finanšu griestus. Šajā brīdī sākas otrā pozīcija dzīvokļa remonta izmaksās – materiāli. Tāmi sastādīs meistars, viņš arī aplēsīs vidējās cenas uz kvadrātmetru, vadoties no profesionālās darba pieredzes, zināšanām par materiālu vidējo cenu tirgū, kā arī no remontējamās telpas vispārējā stāvokļa. Piemēram, virtuves grīdas izklāšana ar skaistām akmens mozaīkas flīzēm jaunbūvē izmaksās mazāk, nekā tāds pats darbs, ja esošais grīdas segums pirms flīzēšanas ir jādemontē.

Dzīvokļa remonta budžeta plānošanā variet izmantot jebkuru no internetā atrodamajiem online remonta tāmju kalkulatoriem, kur var ievadīt attiecīgās remontējamā objekta mērvienības, piemēram, kvadrātmetros. Vadoties no vidējās cenas, kalkulators aprēķinās, cik eiro nepieciešami šo darbu veikšanai. Te būtiski ir atcerēties, ka katri aprēķini, neredzot konkrētā objekta īpatnības reālajā dzīvē, ir tikai informatīvas nozīmes.

Materiālu iegādei nevajadzētu žēlot naudu. Tas nenozīmē, ka jāpērk tikai pats dārgākais no katra materiālu segmenta, bet ir vērts dot priekšroku populāru ražotāju produktiem. Dažādu akciju laikā tos var iegādāties par cenu, kas atbilst jūsu rocībai. Tāpat iesakām uzklausīt būvmateriālu veikala konsultanta ieteikumus vai, vislabāk – arī materiālu iegādes procesu uzticēt profesionāļiem. Labākie remontdarbu pakalpojumu sniedzēji piedāvā šo iespēju, bet jūs variet ietaupīt krietnu daudzumu sava laika.

Dzīvokļa remontdarbu izmaksu īpatnība ir tā, ka darbu gaitā tās palielinās. Šeit nevajadzētu vainot tāmju sastādītāju, jo pats remonta process ir dabiski neparedzams. Jebkurā mirklī var pietrūkt mazliet krāsas, vai meistaram objektīvu iemeslu dēļ var kļūt nepieciešamas papildus laika stundas.

Pie papildus izdevumiem noteikti jāpierēķina arī uzkopšanas darbi pēc remonta. Dabiski, arī šeit visefektīvāk palīdzēs profesionāļi, lai saimnieki ātrāk varētu baudīt atpūtu savā tikko izremontētajā dzīvoklī.

http://www.a1renovering.se/

Save

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
308Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin