Jumts – mājas pamats

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin

Pirmās domas par mājas remonta nepieciešamību parasti rodas, saimniekam novērtējot jumta stāvokli, un atrodot to par neapmierinošu. Varam droši apgalvot, ka mājas remonts sākas no augšas uz leju, tāpēc pievērsīsimies jumta remonta niansēm. Šajā nopietnajā situācijā jums noteikti būs nepieciešami profesionāļu sniegtie mājas remonta pakalpojumi.

Gluži kā mēs nekrāsojam grīdu, pirms nav nokrāsoti griesti, nebūs pareizi remontēt telpas, ja tās atrodas zem bojāta, savu laiku nokalpojuša jumta.

Tekošs, brūkošs jumts negatīvi ietekmē visas mājas stāvokli gan vizuāli, gan funkcionāli. Nedrošs jumts apdraud iedzīvotājus un garāmgājējus gan ziemas laikā, kad uz tā sakrājas sniegs, gan jebkurā citā gadalaikā, kad pa bojājumiem mājas iekšienē iekļūst nokrišņi. Nesalabots jumts apgrūtina vai pat padara neiespējamu arī dūmvadu tīrīšanu. Neatlieciet remontu uz vēlāku laiku, jo jumta remontu, pateicoties jaunas paaudzes būvmateriālu esamībai, mūsdienās iespējams veikt jebkurā gadalaikā.

Vēl viena būtiska nianse ir ēkas siltumefektivitāte. Tā kā siltais gaiss ceļas uz augšu, bojāts jumta segums rada nopietnus siltumzudumus. Mājas remonta pakalpojumu profesionāļi jums palīdzēs veikt sava veida siltuma auditu, lai noteiktu iespējamās problemātiskās vietas, kā arī nepieciešamā siltinājuma materiālu un daudzumu.

Var šķist, ka jumta remonts ir dārgs, komplekss pasākums, kura laikā esošais jumts tiek nojaukts līdz pat nesošajām konstrukcijām. Tā nebūt nav! Ja vien māja nav vispārējā avārijas stāvoklī, jumtu iespējams saremontēt tikai bojātajās vietās.

Ir vērts aizdomāties par jumta logu izbūvi remonta laikā, ja mājai tādu vēl nav. Tāpat šis ir izšķirošais brīdis, lai lemtu par labu arī dažādām inovācijām, piemēram, saules enerģijas paneļiem. Profesionālis noteikti jums izskaidros, kāpēc saules paneļi ir saprātīga izvēle pat Latvijas klimatiskajos apstākļos ar relatīvi maz saulainām dienām gadā.
Mājas jumta remonta laikā noteikti jāizvērtē dūmvadu stāvoklis un pēc iespējas jāveic profilakse vai pilnīga pārbūve, atkarībā no skursteņa stāvokļa.

Jumta remonts ir saistīts arī ar augstu bīstamības risku gan to veicējam, gan nejaušam garāmgājējam. Profesionāls mājas remonta pakalpojumu sniedzējs parūpēsies gan par savu drošību, strādājot augstu no zemes, gan par apkārtējo drošību, norobežojot remonta vietu būvgružu krišanas rādiusā.

Jumta seguma iespējas mūsdienās ir tik plašas gan krāsu, gan materiālu ziņā, ka atliek vien neapjukt izvēles klāstā un izvēlēties savai gaumei un rocībai, kā arī mājas funkcionalitātei visatbilstošāko risinājumu. Mēs iesakām apspriesties ar mājas remonta pakalpojumu sniedzēju jau tad, kad pirmo reizi esat konstatējuši jumta bojājumu. Iespējams, meistars atradīs vēl citus defektus, ko neprofesionālis nebūtu pamanījis, kā arī novērtēs mājas kopainu, ievadot jūs tālākajos mājas remonta soļos pēc tam, kad jumts būs salabots.

Jumta segumiem un izolācijas materiāliem tiek dotas vairāku desmitu gadu garantijas, tāpēc pret jumta remontu attieksimies kā pret ilgtermiņa ieguldījumu, pašu galveno prioritāti, visa sākumu un pamatu.

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin